Volkan KARA

Karadeniz’in sahil kenti Giresun’da doğdum. Giresun fındık ürünü ile tanınmakta, ayni zamanda da Karadeniz’in tek adasına sahip olan yeşillikler içinde bir şehir.

İlk-orta-lise eğitimimi bu güzel kentte aldıktan sonra Yüksek öğrenim için İstanbul’da hayatıma devam ettim.

Lisans ve lisansüstü eğitimlerini İstanbul’da aldım.

İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi (1982 yılında gerçekleştirilen düzenlemelerle Marmara Üniversitesi oldu) İşletme-Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra yine Akademi’ye  bağlı Muhasebe Enstitüsü’nde Lisansüstü Muhasebe Uzmanlığı eğitimini tamamlayarak Muhasebe Uzmanlığı Sertifikası aldım.

İş hayatına Koç Holding’e bağlı Ardem Pişirici ve Isıtıcı Cihazlar San. A.Ş.’de başladım.  Bu şirkette 18 yıl Muhasebe Müdürü olarak görev yaptım.

1991 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını aldım.

1999 yılında Ardem A.Ş.’nin  Arçelik A.Ş. ile birleşmesi sonrasında Arçelik’in Ankara Bulaşık Makinesi İşletmesi’nde Mali İşler Yöneticisi olarak görev yaptım. 2005 yılında Arçelik’ten emekli olarak ayrıldım.

Muhasebeci Yorumluyor web sitesini mesleki bilgilerimi paylaşmak için 2011 yılında kurdum. Sitede yayımladığım yazılarla Muhasebe mesleğine gönül vermiş arkadaşlar için faydalı olmaya çalışmaktayım. Özellikle bu mesleğe yeni başlamış olan muhasebeci arkadaşlarımın sitede yayımlanan mesleki içeriklerden faydalanacağını düşünüyorum.

Sitede 2017 yılı ortalarına kadar oldukça fazla sayıda içerik (200 adetten fazla) bulunmakta idi. Fakat 2017 ortalarında sitemizin talihsiz bir şekilde hacklenmesi sonucunda siteyi kapatarak yeniden yapılandırmak zorunda kaldım.

Bu konuda ayrıntılı açıklamayı “Sitemiz Bakımda” başlıklı sayfada yaptım. Bu yüzden silinen içerikleri yeniden güncelleyerek siteye ekliyorum. Sitede bulunan içerikler ile ilgili iletişim sayfasını kullanarak bana ulaşabilirsiniz.

Volkan KARA

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir